ماموریت های خطرناک با دوبله فارسی – مار های غول پیکر

توضیحات : قدرتمندترین گاز متعلق به کدامیک از دهشتناک ترین شکارچیان جهان است؟ برِیدی بار متخصص حیوانات پاسخ این سوال را خواهد یافت. دکتر بار که از خزنده شناسان عضو نشنان جئوگرافیک میباشد، اولین کسی ست که تا کنون تمام 23 گونه تمساح در دنیا را گرفته و مورد مطالعه قرار داده است. اکنون که یک سوم گونه های تمساح در معرض خطر انقراض قرار دارند این دستاورد بزرگ دکتر بار یکبار دیگر توجه جهانیان را به این موجودات باستانی جلب کرده است. سال گذشته زمانی که دکتر بریدی بار اولین لباس تمساح را برای نزدیک شدن به این موجودات خونسرد ساکن رود نیل ساخت به صدر اخبار جهان رفت. امسال یک گام به جلوتر نهاده و با طراحی یک لباس اسب آبی سعی در نزدیک شدن به این غول های مرگبار رودهای آفریقا دارد تا از عرق بدن آنها نمونه برداری کند

ورود به سایت اصلی

نقد و بررسی

مستند مورد بحث با عنوان “خطرناک‌ترین شکارچی: تمساح”، به توصیه‌ی دکتر بریدی بار که یک متخصص حیوانات می‌باشد، توسط شبکه ملی جئوگرافیک ساخته شده است. این مستند به مطالعه و بررسی گونه‌های مختلف تمساح می‌پردازد، و تلاش دکتر بار برای نگهداری و حفظ این موجودات باستانی را نشان می‌دهد.

در این مستند، دکتر بار با طراحی لباس‌های ویژه تلاش می‌کند تا به تمساح‌ها نزدیک شود و نمونه‌برداری از عرق آن‌ها را انجام دهد. او اولین شخصی است که تا کنون تمام ۲۳ گونه تمساح را گرفته و مورد مطالعه قرار داده است، و این تلاش‌ها در جهت حفظ و نگهداری این موجودات مهم و حیاتی است.

این مستند با استفاده از تصاویر زیبا و مهیج و با توجه به فعالیت‌های دکتر بار، توانسته است توجه جهانیان را به موجودات باستانی و مهمی که در معرض خطر انقراض قرار دارند، جلب کند. به طور کلی، این مستند در گستره زیست‌شناسی و حفاظت از موجودات طبیعی آموزشی و الهام‌بخش است و می‌تواند به دیدن آن تشویق کننده‌ی علاقمندان به حیات وحش باشد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *