قرن 20 از دید جیمز می با دوبله فارسی فارسی – شهر های درخشان

توضیحات : جیمز مِی، روزنامه‌نگار علاقه‌مند به اتومبیل، به دنبال جواب این پرسش می‌گردد که مخترعان و ابداعات آنها در قرن بیستم، از خلق مفهوم نوجوان گرفته تا سلاح‌های مدرن، چه تغییراتی در زندگی ما بوجود آورده است؟ ابزارها و فناوری‌های جدید ما را به فضا برده، شهرهای ما را از یک طرف تا آسمان بالا برده و از طرف دیگر تا اعماق زمین پایین برده و دنیا را به هم نزدیک‌تر کرده‌اند. ما در این مجموعه خواهیم دید که ابداعات و اختراعاتِ تنها یک قرن به چه شکل در زندگی فرد و جامعه انقلابی تمام‌عیار بوجود آورده است. اختراعاتی از ماشین‌ها و آسمان‌خراش‌ها گرفته تا ابداعات پزشکی و نگاشت دی.ان.اِی.

ورود به سایت اصلی

نقد و بررسی

مستند معرفی شده در این متن، به نام “خرید پستی مستند قرن 20 از دید جیمز می” است که توسط جیمز می، یک روزنامه‌نگار علاقه‌مند به اتومبیل، ساخته شده است. این مستند به بررسی ابداعات و اختراعات قرن بیستم می‌پردازد و می‌کوشد تا جایگاه و تأثیر آنها در زندگی انسان‌ها و جوامع را مورد بررسی قرار دهد.

از ابزارها و فناوری‌های جدیدی که انسان‌ها را به فضا، آسمان و اعماق زمین برده و دنیا را به هم نزدیک‌تر کرده‌اند، گرفته تا نگاشت دی.ان.اِی، این مستند سعی دارد تا تأثیر و اهمیت این ابداعات را به تصویر بکشد. از این رو، این مستند می‌تواند برای علاقمندان به تاریخ علم و فناوری، جامعه‌شناسان، و همچنین علاقه‌مندان به موضوعات فرهنگی و اجتماعی، تحلیل و بررسی مفیدی باشد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *