فصل دوم توقف زمان با دوبله فارسی – قسمت یازدهم

توضیحات : توقف زمان یک برنامه ی علمی تلوزیونی مشهور است که توسط شبکه ی دیسکاوری تولید و پخش شده است. در این مستند جذاب “جیف لیبرمن” دانشمند دانشگاه MIT به همراه یک متخصص فیلمبرداری با دوربین‌های سرعت بسیار بالا از پدیده‌های جالب و منحصر به فرد فیلمبرداری می کنند و پس از پخش مجدد با سرعت بسیار پایین پرده از راز پدیده هایی که چشم انسان نمی تواند آنها را ببیند بر می دارند. به عبارتی زمان را برای شما نگه می‌دارد. سرعت فیلمبرداری این دوربین‌ها ۱۰ هزار فریم بر ثانیه است

ورود به سایت اصلی

نقد و بررسی

مستند “توقف زمان” یکی از مستندهای علمی و آموزشی است که با استفاده از دوربین‌های سرعت بالا، پدیده‌های علمی و طبیعی را در سرعت آهسته و با جزئیات بسیار دقیق به نمایش می گذارد. این مستند با استفاده از فناوری پیشرفته، به مخاطبان این امکان را می دهد تا جزئیاتی از پدیده ها و رویدادهایی که به صورت معمول با چشم بشر قابل رؤیت نیستند را مشاهده کنند. شیوه تداول با استفاده از سرعت فیلمبرداری بسیار بالا و سپس بسیار پایین، بسیار جذاب و متفاوت است و به مخاطبان امکان مشاهده و یادگیری در مورد پدیده‌های علمی جدید را می دهد.

این مستند با حضور دانشمندان و متخصصان معتبر، اطلاعات علمی را به شیوه‌ای شگفت‌آور و جذاب به مخاطبان انتقال می دهد. جالب است بدانیم که این مستند به زبان فارسی نیز در دسترس قرار گرفته است و مخاطبان ایرانی می توانند از این اطلاعات علمی بهره مند شوند. به طور کلی این مستند برای علاقه‌مندان به علم و دانش، یک فرصت عالی برای گسترش دانش و شناخت بهتر از پدیده‌های علمی و طبیعی است.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *