دنیای مردگان مصر با دوبله فارسی

توضیحات : حفاری و اکتشافات اخیر دانش ما را نسبت به دنیای مردگان مصر دوچندان کرده است.برای مصریان باستان، دنیای پس از مرگ سفری پیچیده بود به دنیای زیر زمین با مخاطرات بسیار بر سر راه. گذر از دریاچه های آتشین مرگ و یا مبارزه با هیولاها که سرانجام آن نابودی برای همیشه و یا رستاخیز با خورشید بود. سفری که تمام مصریان به آن باور داشتند، و برای فراعنه داستان حتی پیچیده تر بود. نظم و آرامش تمام گیتی به این بستگی داشت که فرعون سفر خود را به سلامت طی کرده و به رستاخیز برسد. اکتشافات و حفاری امروزه بیش از پیش آشکار ساخته که مصریان چه چیزهایی در مورد سفر به دنیای مردگان می دانستند. اکنون دکتر زاهی هاواس در حال حفر تونلی اسرارآمیز در زیر مقبر سِتی است. تونلی که به اعماق زمین راه دارد. دکتر هاواس درست همانند فیلم ایندیانا جونز، در اشتیاق کشف ناشناخته ها جان خود را به خطر انداخته و با مخاطرات بسیاری روبرو می شود.

ورود به سایت اصلی

نقد و بررسی

مستند دنیای مردگان مصر، یک مستند تاریخی و باستان‌شناسی است که به بررسی باورها و افسانه‌های مصر باستان درباره دنیای پس از مرگ می‌پردازد. این مستند از اکتشافات و حفاری‌های اخیر در مصر استفاده می‌کند تا نشان دهد که چه چیزهایی از دنیای مردگان مصر می‌دانیم و چگونه مصریان باستان به آن نگاه می‌کردند.

دکتر زاهی هاواس، با استفاده از حفاری‌ها و اکتشافات در زیر مقبره سِتی، سعی دارد تا اسرار این باور‌ها را کشف کند. این مستند ماجراجویی‌های دکتر هاواس را در دنیای باستانی مصر به تصویر می‌کشد و با مخاطراتی که او روبرو می‌شود، زیرکانی اشاره می کند.

این مستند استفاده از جئوگرافیک و تصاویری بی‌نظیر از میراث باستانی مصر دارد و به طور کلی به طور جالبی و شگرف تصویر مصر باستان را به تصویر می‌کشد. اگرچه برخی ممکن است این مستند را کمی زیاده‌روی موسوم به “استایل ایندیانا جونز” ببینند، اما به هر حال، ارزش تماشای این مستند برای علاقمندان به تاریخ و فرهنگ مصر باستان بسیار بالاست.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *